Zpívání koled u jesliček - 27. 12. 2015

V neděli 27. prosince odpoledne připravila opět farnost Sedlice a místní organizace Českého svazu žen v kostele zpívání koled u jesliček. Již před půl čtvrtou se téměř všechny lavice zaplnily, kdo přišel až na začátek zůstal stát v zadní části kostela, ve vstupní chodbičce se tísnilo několik kočárků. Nejprve z kůru zazpívaly koledy sedlické děti. Malí zpěváčci se dva měsíce každý týden scházeli a s varhaním doprovodem Františka Hajdekra a pod vedením Ivany Eignerové a Josefa Prexla nacvičovali koledy, aby ve vánoční době zpěvem potěšili rodiče, sourozence, příbuzné a kamarády. Dětské zpívání jsme odměnili potleskem a pak jsme si všichni za doprovodu varhan zazpívali známé i méně známé koledy a zakončili jsme zpěvem „Narodil se Kristu Pán“. Na závěr ještě všichni zpěváčci sešli z kůru před oltář a Kateřina Prexlová, která celou akci zorganizovala a uváděla, nám je jednotlivě představila. Na obrázku je zleva: Joe Stone, Lukáš Růžička, Vanesa Trčová, Lukáš Hrdlička, Anežka Prexlová, Sandruška Růžičková, Zora Štěrbová, Filip Míčka a Filip Vrba.

Po skončení byla ještě příležitost zajít na faru, ochutnat vánoční cukroví s čajem nebo svařeným vínem. Všichni příchozí bylo potěšeni z možnosti setkání, podělili se o krásný prožitek v kostele plném nejen posluchačů, ale i atmosférou prosycenou oslavou narození Ježíše.

Všem dětem i dospělým, kteří se na přípravě a realizaci podíleli, patří velký dík a doufáme, že příští rok zase najdou čas a odvahu potěšit zpěvem koled a třeba překvapí i něčím novým.Zpivani_u_jeslicek_2015
IMG_7778
IMG_7779
IMG_7777
IMG_7782
IMG_7784
IMG_7786
IMG_7788
IMG_7800
IMG_7789
IMG_7792
IMG_7794
IMG_7797
IMG_7795